09124602254

در صورت عدم پاسخ گویی به دلیل تعداد زیاد تماس ها، لطفا سفارش خود را در واتساپ ارسال نمایید.

فرش چهل تیکه

انواع فرش ماشینی چهل تیکه با کیفیت که به صورت 1200 شانه و 700 شانه بافت شده و با الگوهای مختلف کناره هم دوخت شده، برای خرید مستقیم از کارخانه فرش کاشان در این مجموعه معرفی و نمایش داده شده است.

فرش های چهل تیکه یا تکه دوزی شده سبک خاصی از تولیدات فرش هستند که گرچه در صنعت فرش ماشینی به عنوان محصولاتی نو و جدید شناخته می شوند، اما در واقع فرش هایی کاملا با اصالت و قدیمی در هنر و صنعت فرش ایرانی هستند. در گذشته از به هم دوختن تکه های فرش دستباف قدیمی و کهنه یک فرش دستباف چهل تیکه جدید با ظاهر متفاوت به دست می آوردند. امروزه همین روش در تولید فرش ماشینی چهل تیکه استفاده می شود.

روش تولید فرش چهل تیکه تکه دوزی شده

در صنعت فرش ماشینی از روش دوختن تکه های فرش کنار هم، برای تولید فرش های چهل تیکه استفاده می شود؛ با این تفاوت که دیگر فرش های کهنه برای این منظور استفاده نمی شود. در این روش رول فرش ماشینی به صورت اختصاصی جهت تولید فرش چهل تیکه بافت می شود. رول بافت شده با اندازه مشخص مستطیلی یا مربعی برش داده می شود و توسط ماشین رفوگری به هم دوخت می شود. حاصل این روش تولید فرش چهل تیکه است که با توجه به نوع بافت می تواند 1200 شانه یا فرش تکه دوزی شده 700 شانه باشد.

مشخصات فرش چهل تیکه تکه دوزی شده

بافت فرش تیکه در مرحله اول با استفاده از دستگاه فرشبافی معمول است که فرش 1200 شانه و فرش 700 شانه تولید می کنند، لذا جنس الیاف این محصولات همچون سایر فرش های تولیدی از نخ اکریلیک 100% است که از مشخصه اصلی آن دوام بالا، پاخور نرم و ضد حساسیت بودن فرش های تولیدی با این الیاف می باشد.

فرش چهل تیکه تکه دوزی شده به شکل 1200 شانه و با تراکم طولی 3600 بافت می شود. این مشخصات نشان دهنده ظرافت، زیبایی و کیفیت بالای این فرش جدید در صنعت فرش ماشینی است.

قیمت فرش ماشینی چهل تیکه

با توجه به توضیحات بالا، فرش های چهل تیکه تکه دوزی شده در مرحله اول پس از تولید به صورت تکه تکه برش داده شده و به هم دوخت می شوند. لذا لازم نیست کل عرض دستگاه به بافت این فرش اختصاص داده شود. کارخانه های فرش معمولا کنار فرش 9 متری که نیم متر از عرض دستگاه خالی می ماند را به بافت فرش چهل تیکه اختصاص می دهند. این امر سبب می شود به دلیل پرت محاسبه شدن این بخش دستگاه، قیمت فرش ماشینی چهل تیکه تکه دوزی شده نیز در مقایسه با فرش های معمول ارزان تر باشد.

مسئله دیگر در تعیین قیمت فرش چهل تیکه کاشان، شانه و تراکمی است که در بافت فرش استفاده شده است. طبیعتا فرش با شانه و تراکم بالاتر یعنی فرش 1200 شانه چهل تیکه قیمت بیشتری دارد. فرش ماشینی 700 شانه که بافت تکه دوزی شده داشته باشد ارزان تر خواهد بود.

فرش چهل تیکه کاشان

نحوه سفارش فرش چهل تیکه کاشان

یکی از ویژگی های جالب توجه فرش چهل تیکه این است که با توجه به روش تولید آن که به شکل تکه دوزی است، این امکان برای خریداران وجود دارد که هر ابعادی که مد نظرشان باشد را بتوانند در قالب فرش چهل تیکه سفارش دهند. برای مثال در فضایی مانند اتاق خواب، آشپزخانه یا هر فضایی که دارای ابعاد غیر استاندارد است، تنها فرشی که می توان برای آن به صورت تک سفارش داد بدون نیاز به برش دادن فرش، همین فرش چهل تیکه است.

در تولید فرش چهل تیکه سایز مورد نظر مشتریان تعیین شده و سپس تکه های فرش بر اساس ابعاد برش داده شده، در کنار هم دوخته می شود. برای سفارش فرش چهل تیکه با سایز دلخواه تنها کافی است ابعاد مورد نظرتان حتی اگر غیر استاندارد و نامتعارف باشد را به کارشناسان ارائه دهید تا مراحل انجام سفارش را با توجه به سایز شخصی سازی شده انجام دهند.

طرح، رنگ و ابعاد فرش چهل تیکه جدید

فرش چهل تیکه با رنگ بندی مختلف امکان تولید دارد. می توان ابتدا فرش ماشینی را با رنگ های جذاب و زیبا بافت و سپس تکه های مختلف با رنگ های متضاد را در کناره هم دوخت تا یک فرش چهل تیکه جذاب و خاص حاصل شود؛ یا برعکس طرح های ساده و رنگ های لایت را کنار هم دوخت و فرش چهل تیکه نهایی یک نقشه لایت، متفاوت و کاملا جدید باشد.

به طور کلی در بافت فرش چهل تیکه محدودیت رنگ و طرح وجود ندارد و کاملا سلیقه ای است. می توان فرش زیبا با رنگ جذاب و خاص کنار هم طراحی و تولید نمود، نمونه های مختلفی از این سبک را می توانید در همین بخش مشاهده نمایید. در مورد ابعاد نیز می توان یک فرش چهل تیکه به صورت اختصاصی با سایز دلخواه تولید نمود. همچنین فرش چهل تیکه به صورت فرش گرد دایره ای یا بیضی شکل نیز امکان تولید دارد.

ست فرش چهل تیکه با نیمکت

اگر می خواهید فرش چهل تیکه را در پذیرایی منزل خود یا در اتاق خواب استفاده کنید، توصیه ما استفاده از ست فرش چهل تیکه با نیمکت است که ست بسیار خاص و متفاوتی بوده و چیدمان ظریف و متفاوت را در فضا ایجاد می کند. پایه های نیمکت از جنس استیل می باشد، دارای مقاومت بالا و در عین حال ظاهر شیک و متفاوت است. با این ست شما با کمترین هزینه یک چیدمان جدید و منحصر به فرد را در منزل خود ایجاد می کنید.

ست فرش چهل تیکه و نیمکت

ویژگی فرش چهل تیکه ماشینی کاشان

با توجه به توضیحاتی که از تولید فرش چهل تیکه، مراحل بافت و دوخت و نوع بافت این محصولات ذکر شد می توان گفت فرش های چهل تیکه ماشینی کاشان دارای ویژگی های زیر می باشند:

  • تولید به صورت 1200 شانه و 700 شانه
  • تولید در ابعاد غیر استاندارد و اشکال هندسی مختلف
  • استفاده از الیاف اکریلیک 100% مرغوب در بافت فرش
  • تولید فرش هایی با رنگ های سفارشی، خاص و جذاب
  • زمان سریع آماده شدن سفارشات
  • قیمت مناسب و کیفیت بالا
مشاهده اطلاعات بیشتر ...
123مجموع 44 محصول
123مجموع 44 محصول
ارسال نظر
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 1 کاربر