09124602254

در صورت عدم پاسخ گویی به دلیل تعداد زیاد تماس ها، لطفا سفارش خود را در واتساپ ارسال نمایید.

خرید فرش محرابی مسجد کاشان

فرش محرابی سجاده ای طرح سبحان کاشان از کفپوش های سفارشی و مخصوص مساجد و حسینیه ها است که برای خرید عمده در سطح کشور توزیع می شود.

فرش محرابی مسجد باید دارای سجاده باشد تا هنگام نماز خواندن، صفوف منظم تشکیل شده و به زیبایی ظاهری فضای داخلی مسجد هم کمک کند؛ زیرا در مساجد بزرگ وجود تعداد زیاد ستون ها و همچنین دیوار های اریب باعث می شود نتوان فرش های معمول را به راحتی پهن کرد و فضای نامرتبی را ایجاد می کند. در چنین مکان هایی فرش محرابی سجاده ای که به صورت رولی تولید شده است بسیار مناسب تر از فرش های معمول است؛ طراحی فرش محرابی به نحوی است که از هر جای فرش که لازم شود بتوان برش زد و طرح کلی و نقشه آن به هم نریزد. لذا در کناره های مسجد اگر قناسی یا بریدگی وجود داشته باشد و لازم به برش فرش باشد، می توان به راحتی با تیغ موکت بری آن قیمت فرش را متناسب با دیوار برش زده و با دست حاشه آن را دوخت زد تا تمامی کف آن مفروش شود. این موضوع در اطراف ستون ها نیز اتفاق می افتد و لازم است یک نصاب حرفه ای فرش محرابی مسجد را هنگام پهن کردن به صورت دقیق و حرفه ای در قسمت های ستون دار برش زده و دوخت نماید تا ظاهر کلی فرش ها یکنواخت و زیبا شود.

فرش محرابی مسجد

فرش محرابی مشهد و فرش محرابی اصفهان

دو شهر اصلی تولید کننده فرش محرابی مسجد، مشهد و استان اصفهان هستند که در استان اصفهان نیز بیشترین میزان تولید فرش محرابی سجاده ای مربوط به کارخانه های فرش محرابی کاشان است. فرش محرابی سبحان از جمله تولیدات مطرح و معروف کاشان است که انواع طرح و نقشه های محبوب و معروف فرش محرابی سجاده ای اعم از فرش محرابی طرح رضوان، شمسه، میثاق، ضیافت، سادات و افشان و... را تولید می کند. از مشخصه اصلی فرش محرابی مسجد، نوع طرح آن نیست بلکه شانه و تراکم است که قیمت فرش سجاده را تعیین می کند و دیگر جنس الیاف در بافت فرش محرابی سجاده ای است که مقاومت و ماندگاری فرش تت تاثیر آن می باشد. بنابراین در خرید فرش محرابی سبحان حتما توجه کنید که شانه و تراکم و جنس نخ فرش حتما مناسب ترین نوع آن باشد و با توجه به مبلغی که در اختیارتان هست، بهترین نوع فرش محرابی کاشان را تهیه کنید.

فرش محرابی کاشان

انواع فرش محرابی کاشان

شرکت های تولید کننده فرش محرابی کاشان بسیار متعدد هستند و هر کدام یک از این کارخانه های دو یا سه مدل از فرش محرابی سجاده ای را تولید می کنند، در زیر انواع فرش محرابی کاشان بر اساس مشخصات فنی بیان شده که همین مدل های فرش محرابی، هر کدام قیمت مشخصی دارند. معمولا در مساجد بزرگ و مطرح شهرهای بزرگ همچون مسجد جامع و مصلی ها که بیشترین استفاده را دارند، بهترین نوع فرش محرابی کاشان استفاده می شود و در فضاهای که خلوت تر بوده و فرش پاخور زیادی ندارد، مدل های ارزان تر سفارش داده می شود.

  • فرش محرابی سبحان 440 شانه پلی استر
  • فرش محرابی پاریس 500 شانه پلی استر و یا اکریلیک
  • فرش محرابی مسجد طرح 700 شانه تراکم 2100 اکرولیک هیت ست
  • فرش محرابی سجاده ای 700 شانه تراکم 2550 اکریلیک هیت ست
  • فرش محرابی کاشان 1000 شانه تراکم 3000 اکریلیک هیت ست

فرش محرابی مسجد

ارسال نظر
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 1 کاربر