031-54753961

تابلو فرش چاپی چیست؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 9 بهمن 1396 در ساعت 14 : 41 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

سوال بسیاری از خریدارانی که میخواهند عکس خود را تبدیل به تابلو فرش تبدیل نمایند این است که تابلو فرش چاپی چیست؟ و چه تفاوتی با تابلو فرش ماشینی بافتی دارد؟

همانطور که شاهد هستید علم و تکنولوژی به صورت پیوسته در حال پیشرفت و به روز شدن است و این امر را در تمامی محصولات چه فرش و چه سایر تولیدات داخلی و خارجی شاهد هستیم. در واقع در هر حوزه متخصصان تلاش می کنند نواقص موجود در محصولات کنونی را مرتفع نموده و تولیداتی جدید و بی نقص را روانه بازار نمایند تا رضایت مشتریان بیشتر از گذشته جلب شود.

تولید تابلو فرش چاپی هم در جهت رفع نواقص موجود در تابلو فرش های ماشینی بافتی بوده است. همانطور که می دانید تابلو فرش های بافتی توسط دستگاه های بافندگی فرش به صورت جفت بافت می شود و لذا اگر کسی بخواهد عکس شخصی خود را به تابلو فرش تبدیل کند ناچار است هزینه بافت هر دو تابلو فرش را پرداخت نماید در صورتی که عملا به تابلو فرش دوم نیازی ندارد. علاوه براین تولید تابلو فرش بافتی نیازمند طراحی است یعنی یک عکس ابتدا باید توسط طراح حرفه ای به صورت پیکسلی و متناسب با پالت رنگی دستگاه بافندگی طراحی شده و پس از آن در نوبت بافت قرار گیرد که این امر هم زمان بر بوده و از حوصله بسیاری از مشتریان خارج است.

معرفی تابلو فرش چاپی

در تبدیل عکس به تابلو فرش به روش چاپی ابتدا شرکت بازرگای تابلو فرش سفید را که به صورت رولی توسط دستگاه های بافندگی به روز بافته شده و شانه و تراکم آن بالا و الیاف آن مناسب برای چاپ است را تهیه نمود و در ابعاد مشخص برش زده و ریشه می کند.پس از آن سفارشات مشتریان اعم از طرح منظره و چهره و آیه را در ابعادی که سفارش داده شده بر روی کاغذ مخصوص، چاپ نموده و سپس توسط دستگاه چاپ سابلیمیشن حرارتی و یا دستگاه یو وی طرح چاپ شده روی کاغذ بر روی فرش برگردانده می شود و تابلو فرش چاپی در کمتر از دو دقیقه تولید می شود. همانطور که مشخص است دیگر از هر طرح دو تابلو فرش تولید نمی شود و مشتری نیاز به پرداخت هزینه و زمان بیشتر برای خرید محصول مورد نظرش ندارد.

 

تابلو فرش چاپی

 

تابلو فرش چاپی قابلیت شستشو دارد؟

بسیاری از مشتریان تابلو فرش چاپی که میخواهند طرح مورد نظرشان روی تابلو فرش چاپ شود، گمان می کنند که امکان تغییر رنگ به مرور زمان یا بر اثر شستشو در تابلو فرش ها وجود دارد و لذا در خرید این محصول تردید می کنند. اما لازم است بدانید که چاپ عکس روی تابلو فرش در دمای بیش از 150 درجه سانتی گراد انجام می شود و بنابراین تنها زمانی امکان تغییر رنگ در فرش وجود دارد که دما به این میزان برسد که همه ما می دانیم در هیچ نقطه ای از کره زمین چنین دمایی در محیط ایجاد نشده و نخواهد شد. بنابراین با خیالی آسوده می توانید این محصولات زیبا را خریداری نماید. دمای آبی که برای شستشو هم استفاده می شود هیچوقت به این دما نمی رسد چرا که آب در دمای 100 درجه سانتی گراد بخار شده و در نتیجه شستشو محصول هم بلامانع بوده و نکرانی هم در این مورد وجود ندارد.

توصیه می شود در صورت نیاز به شستشو آب ولرم با کمی شامپو فرش را ترکیب نموده و تابلو فرش را با خیالی راحت شستشو دهید.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :